Turystyka

Racibórz — jakie atrakcje powinno się zwiedzić w tej okolicy?

Racibórz to miasto w województwie śląskim i jedna z minionych stolic historycznego Górnego Śląska. Pomimo tego że te strony łączone są przede wszystkim z kopalniami, to w Raciborzu można znaleźć sporo atrakcji turystycznych. Miasto jest idealnym wyborem zarówno na długą wizytę, jak i jednorazowy wypad. Chcesz znaleźć najlepsze atrakcje i lokale usługowe? Dowiedz się, w jaki sposób możesz szybko odszukać fantastyczne budowle, ale także polecane butiki oraz lokale gastronomiczne.

Lista najważniejszych przedsiębiorstw w Raciborzu

Miasteczko jest bardzo istotnym punktem powiatu raciborskiego, który jest rejonem o zarysowaniu rolniczo-przemysłowym. W samym Raciborzu bardzo duże znaczenie dla pracy całej krainy mają przedsiębiorstwa z branży:

  • chemicznej,
  • produkcyjnej,
  • spożywczej,
  • piwowarskiej.

To właśnie w tej mieścinie w jednym z wiekowych browarów początek swój mają tradycje warzenia popularnego piwa. Poza tym prężnie powiększają się inne obszary gospodarki. Pełną listę firm istniejących w Raciborzu z łatwością znajdziesz na stronie: https://e-raciborz.pl/. Znajdują się tam zarówno wszelkie sklepy, jak i punkty usługowe. W szczególności warto zapoznać się z listą piekarnie Racibórz. Wtedy będziesz przyszykowany na przeróżne wypadki.

Racibórz — warte uwagi atrakcje regionu

Racibórz to piękne miasteczko w województwie śląskim. Leży w zakolu rzeki Odry, niedaleko Rybnika. Jest to szczególnie trawiaste miejsce zachęcające podróżnych. Szukających atrakcji ludzi wabi nie tylko urokliwa architektura czy budynki kościelne, ale także pielęgnowane tradycje i prześliczna przyroda osaczająca miasto. Podczas wycieczki możesz więc wybrać odkrywanie dawnych dzielnic i kościołów, lub zanurzyć się w odpoczynku w otoczeniu roślin.

Historyczne miejsca, jakie warto zwiedzić w Raciborzu

Jedną z głównych atrakcji dla odwiedzających w Raciborzu jest Zamek Piastowski. Obiekt pochodzi IX. wieku i wyróżnia się mieszanką wielu koncepcji architektonicznych. Poza zjawiskowym dziedzińcem turyści mogą obejrzeć tam malowidła, rzeźby, kaplice, a także podziemia.

Z pominięciem zamku głównym punktem miasta jest Rynek. Jeszcze w średniowieczu na placu stał Ratusz, jednak z powodu pożaru większość budowli została zniszczona. Teraz w centralnym punkcie oglądać można monumentalną Kolumnę Maryjną stworzoną w XVIII wieku. W jednym z narożników Rynku znajduje się też średniowieczny kościół katolicki pod wezwaniem świętego Jakuba.

Fantastyczne bulwary i parki w Raciborzu, do których warto się przejść

Trochę na północ od Raciborza rozciąga się rezerwat Łężczok. Jest to szczególnie malowniczy rejon, który tworzy ostoję dla zwierząt, a przede wszystkim ptaków. Można obserwować je zarówno z molo nad jeziorem, jak i wieży widokowej. Jest to fenomenalne miejsce na wypad z aparatem fotograficznym.

Atrakcyjnym punktem na terenie miasteczka jest również Arboretum Bramy Morawskiej. Obejmuje zarówno małe ZOO, jak i tzw. Zaczarowany Ogród, w którym postawiono płytę widokową. W sąsiedztwie znaleźć można wczasowisko kemping i ogrody. Racibórz jest więc świetnym miejscem, jeśli szukasz odpoczynku w spokoju natury.