Uroda

Dobierz kolor włosów do swojej cery i oczu

Chcesz się przefarbować, ale nie wiesz, w jakim kolorze będziesz dobrze wyglądać? Podpowiadamy, jak go dopasować do swojej urody.

Aktualnie wiele kobiet eksperymentuje z kolorem włosów. Wystarczy nawet niewielka zmiana odcienia, by twarz ukazała się w zupełnie innym świetle. To również doskonały sposób na to, by wyrazić siebie i stworzyć swój własny, indywidualny styl. Są osoby, które po wielu próbach oraz błędach odnajdują w końcu kolor, w którym czują się najlepiej. Czy można to zrobić szybciej? Jednym ze sposobów, które warto wypróbować, jest ustalenie, jaki kolor włosów będzie najlepiej współgrał z konkretnym kolorytem cery oraz barwą oczu i jej oprawą.

Kolor włosów a odcień cery- jak powinny ze sobą współgrać?

Zacznij od ustalenia, czy odcień Twojej skóry należy do ciepłych, zimnych czy może neutralnych.

  • Ciepły odcień to ten, w którym widoczne są złote lub żółtawe tony. Opalenizna w tym przypadku przychodzi z łatwością, skóra szybko staje się brązowa.
  • Odcień zimny cechują tony różowe i niebieskie. Taka skóra z reguły opala się na czerwono i szybko cierpi z powodu poparzeń słonecznych.
  • Neutralne tonacje trudno jest przypisać do jednej z powyższych grup bądź też wykazuje cechy obu z nich.

Kobiety z ciepłą karnacją przeważnie najlepiej prezentują się i czują we włosach o równie ciepłym tonie. Jeżeli chcesz wybierać spośród ciemnych kolorów, postaw na toffi, karmel lub ciemny ciepły brąz. Masz ochotę być ruda? Sięgnij po farby w odcieniach pomarańczy lub brązu. Dla pań o jasnych włosach polecamy ciepły beżowy blond, truskawkowy blond lub złote pasma.

Dla kobiet o zimnej karnacji świetnie sprawdzą się takie kolory jak: platynowy blond, ciemna czekolada, chłodny burgund.

Panie z grupy neutralnej mają nieco bardziej utrudnione zadanie, ale z drugiej strony duże pole do popisu. Nie ma wyraźnych wskazówek, co do koloru, który najlepiej będzie im pasował, lecz z drugiej strony każdy odcień powinien się sprawdzić. Kobiety te mogą testować różne rozwiązania i sprawdzać, w jakim kolorze włosów czują się najlepiej. Jeśli zafarbowałaś się na chłodny odcień, lecz nie do końca Ci odpowiada, następnym razem wybierz spośród ciepłych. Priorytetem jest tu własne odczucie.

Jak się ma kolor oczu do koloru włosów?

Barwa tęczówki to kolejny wyznacznik, który pomoże Ci ustalić, na jaki kolor warto zafarbować włosy.

Oczy niebieskie

Panie o niebieskich oczach mogą wybierać spośród szerokiej palety barw. Powinny się one skupić przede wszystkim na dostosowaniu koloru włosów do cery. Jednak niebieskie oczy będą pasowały zarówno blondynkom, brunetkom, jak i rudym. Niebieskie oczy i jasna cera to świetna podstawa dla chłodnych blondów tych bardzo jasnych, jak i nieco ciemniejszych. 

Przy połączeniu niebieskich oczu z ciemną karnacją, co zdarza się bardzo rzadko, najlepiej wybierać farby w odcieniach brązów, by podkreślić tęczówkę i naturalnie dostosować się do koloru skóry.

Oczy zielone

Doskonale współgrają z rudościami i głębokim brązem. Ciemny lub średni blond będzie dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy cera jest stosunkowo jasna, podobnie jak oprawa oczu, czyli brwi oraz rzęsy.

Oczy brązowe

Z reguły najkorzystniej prezentują się w towarzystwie ciemnych włosów. Brązy, czekolada, ewentualnie ciemny blond  dodadzą wyrazistości twarzy, podkreślą jej charakter.