Uroda

Jak skutecznie nawilżyć suchą skórę twarzy?

Każdy rodzaj skóry potrzebuje niezbędnego nawilżenia. Dzięki temu zapewniamy naszej skórze odpowiednią barierę hydrolipidową zabezpieczającą min. przed utratą wody czy negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz utrzymujemy na dłużej młody wygląd skóry. A co w przypadku kiedy suchość skóry twarzy nie ustępuje mimo regularnego nawilżania? Wtedy mamy do czynienia z suchym typem cery. Jakie zabiegi na suchą skórę twarzy wybrać? Co jest najskuteczniejsze na suchą skórę?

Charakterystyka suchej skóry

Osoby z cerą suchą często skarżą się na łuszczenie, szorstkość, napięcie skóry, skłonność do pękania i zaczerwienia. Dodatkowo skóra sucha jest cienka i delikatna, widoczne są na niej szybciej oznaki starzenia w postaci zmarszczek i bruzd. Niedobór wody wpływa negatywnie na jakość włókien kolagenowych i elastynowych przez co osoby z cera suchą szybciej się starzeją, a ich skóra traci jędrność.

Zabiegi dla suchej skóry

Sucha skóra twarzy wymaga odpowiedniego nawilżenia zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Gabinety kosmetologiczne i medycyny estetycznej posiadają szeroką gamę zabiegów dla skóry suchej, zarówno bezinwazyjnych jak i inwazyjnych. Do najskuteczniejszych zabiegów dla skóry suchej zalicza się mezoterapię igłową. Zabieg zawsze dobierany jest indywidualnie do klienta, uwzględniając wskazania i przeciwwskazania. W przypadku osób ze skórą suchą stosuje się mezokoktajle z dużą ilością kwasu hialuronowego, peptydów, witamin i minerałów. Składników mających na celu odżywić, nawilżyć i wzmocnić barierę hydrolipidową skóry. Osoby preferujące zabiegi małoinwazyjne mogą wybrać zabieg z użyciem infuzji tlenowej, mezoterapii bezigłowej lub sonoforezy. Mają one na celu wprowadzić składniki aktywne w głębsze warstwy naskórka, bez jego przerywania. Doskonale koją, nawilżają i zmiękczają skórę.

Warto jednak pamiętać, że skóra sucha może występować również u osób posiadających inne typy skóry a zaniedbujących nawilżanie skóry. Często sucha skóra występuje u osób ze skórą skłonną do zmian trądzikowych, zaskórników i u osób ze skórą wrażliwą. Dla osób ze skórą trądzikową polecane są zabiegi oczyszczające, zabiegi na zaskórniki – wygładzające skórę i oczyszczające z zanieczyszczeń połączone z nawilżaniem skóry. Dla osób ze skórą wrażliwą – zabiegi odżywcze, kojące, regenerujące, przeciwzapalne.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.