Dom i ogródRozrywka

Jakie atrakcje dla dzieci możemy postawić w przydomowym ogrodzie?

Ogród pozwala na relaks ale także na dobrą zabawę. Jak możemy sobie umilić w nim czas?

Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór kilku atrakcji, które możemy postawić w przydomowym ogrodzie. Ich zakup nie powinien zbytnio obciążyć budżetu.

Huśtawka ogrodowa

Nie chodzi tu o zwykłą huśtawkę dla dzieci dla jednej osoby. Huśtawka ogrodowa jest skrzyżowaniem tego typu sprzętu z ławą. Dzięki temu można siedzieć przy stole w kilka osób się bujając. Jest wygodna i pojemna. Istnieją także inne typy – np. wiklinowe przypominające pękniętą łupinę.

Hamak

Książka, lub drzemka na świeżym powietrzu… Dla wielu hamak to marzenie z dzieciństwa. Jest z nim ten problem, że potrzebujemy dwóch drzew/słupków na jego rozłożenie. Z powodu zimy, deszczu i wiatrów, nie może on też stale być zawieszony w jednym miejscu.

Pewną opcją jest zakup hamaka ze składanym stelażem. Jego wadą jest niestety większa waga, niższa stabilność i zabieranie większej ilości miejsca po złożeniu.

Trampolina

Skakanie to ulubiona zabawa dla wielu dzieci. Dzikie harce i podskoki sprawiają salwy śmiechu. Pamiętać jednak należy, że nie można przesadzić z częstotliwością używania. Ma to bowiem zły wpływ na rozwój napięcia mięśni u dzieci – zwłaszcza u dziewczynek. Przy zakupie sprawdźmy wytrzymałość elementów. Może się okazać, że np. siatka zabezpieczająca przedrze się po jednym sezonie, ponieważ wykonano ją z kiepskiego materiału.

Domek

To propozycja skierowana do młodszych dzieci. W marketach i sklepach internetowych bez problemu kupimy domek dla maluchów. Swoje pierwsze „mieszkanko” będzie dla nich niesamowitą uciechą! Domek możemy także kupić drewniany, albo sami go wybudować. W takim przypadku zadbajmy o to, aby był bezpieczny – drewno oszlifowane, bez drzazg, brak ostrych krawędzi.

Piaskownica i mini plac zabaw

W marketach można znaleźć plastikowe „muszle” pełniące rolę piaskownicy już za kilkadziesiąt złotych. Mają one poniżej metra kwadratowego powierzchni. Oczywiście możemy także sami zrobić większą piaskownicę na swoim terenie. Zdecydowanie droższa opcją jest zakup mini placu zabaw. Przed zapłaceniem sprawdźmy, jakie może znieść obciążenia i czy jest stabilny.

Jeden komentarz do “Jakie atrakcje dla dzieci możemy postawić w przydomowym ogrodzie?

  • Pewną opcją jest zakup hamaka ze składanym stelażem. Jego wadą jest niestety większa waga, niższa stabilność i zabieranie większej ilości miejsca po złożeniu.

Możliwość komentowania została wyłączona.