Informacje

Bełchatów – jakie atrakcje warto zobaczyć w tym mieście?

Bełchatów to miasteczko położone w województwie łódzkim. Jest to centralne miasto powiatu bełchatowskiego oraz gminy Bełchatów. Lokalizacja kojarzy się w głównej mierze z kopalni, elektrowni oraz krajobrazu namalowanego zmechanizowaną pracą człowieka. Z tego powodu dla wielu osób Bełchatów to jedynie największa wyrwa w ziemi w kraju. W miejscowości wprowadzane są jednak zmiany i modyfikacje, dzięki którym co roku tam coraz więcej Polaków. W grupie zaciekawionych szczególnie często zauważyć można biznesmenów, którzy zawierają umowy z miejscowymi przedsiębiorstwami. Bełchatów jest więc ciekawym miejscem zarówno dla zwiedzających, jak i chcących załatwić interes. Sprawdź, jak możesz bez trudu odszukać najpiękniejsze miejsca do relaksu, ale też najlepsze w swojej dziedzinie firmy, które mogą zaproponować markowe produkty.

Przegląd najlepszych firm w Bełchatowie

W powiecie bełchatowskim istotne znaczenie dla funkcjonowania tego wielkiego miasta ma największe w kraju zagłębie paliwowo-energetyczne. Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów” oraz Elektrownia Bełchatów sprawiają, że miasto jest głównym ośrodkiem energetycznym. Niemniej jednak nieustannie rozwijają się inne części gospodarki. Dużą popularnością cieszy się branża logistyczna i motoryzacyjna, a w szczególności mechanika pojazdowa oraz blacharstwo, lakiernictwo i spawalnictwo. Rozwija się także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Główne przedsiębiorstwa w tej branży to piekarnie bary czy też restauracje serwujące specjały z różnych stron świata. Listę firm znajdujących się w Bełchatowie bez trudu możesz znaleźć pod linkiem: https://ebelchatow24.pl/. Wyróżnione są tam zarówno różnego typu sklepy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz zobaczyć najciekawsze oferty i wybrać tę najkorzystniejszą.  Szczególnie warto zainteresować się z kategorią usługi transportowe Bełchatów. Te firmy mogą okazać się potrzebne w wielu przypadkach.

Które zabytki trzeba odwiedzić w Bełchatowie?

Na terenie gminy Bełchatów jest dużo parków, terenów zielonych oraz miejsc codziennego odpoczynku. Przez Bełchatów przepływa niewielka rzeczka Rakówka. Zobaczyć można też wiele innych akwenów, do których należą piękne stawy i oczka wodne. Najczęściej zwiedzanymi miejscami są jednak interaktywne muzeum PGE Giganty Mocy oraz zabytkowy dwór Olszewskich. Muzeum w szczególnie ciekawy sposób informuje o produkowaniu energii elektrycznej. Rezydencja rodziny Olszewskich to prześliczny, późnobarokowy kompleks dworsko-parkowy zbudowany w XVIII wieku. W parku przy dworze Olszańskich powstała tzw. ścieżka geologiczna. Fragmenty skał takich jak piaskowiec kwarcytowy czy skrzemieniałe pni drzew mioceńskich zostały znalezione przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów. Dla miłośników historii naturalnej obowiązkowym miejscem na obszarze Bełchatowa będzie też ekspozycja z szczątkami mamuta włochatego. Można ją obejrzeć w gablocie na terenie Muzeum Regionalnego.

Życie kulturalne i sportowe w Bełchatowie

W Bełchatowie organizowane są coroczne imprezy, które zachęcają do odwiedzenia miasta tysiące fanów z całego regionu. Do najbardziej znanych zaliczyć można konkursy poetyckie, Jesienne Spotkania Teatralne z BAT-em czy Festiwal Filmów Niepoważnych „NAKRĘCENI”.

Bełchatów jest też istotnym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w powiecie. Fanów zyskał przede wszystkim za sprawą klubu siatkarskiego Skra Bełchatów. Siatkarze wiele razy wznosili najbardziej istotne puchary. Kibice przez pewien okres mogli też śledzić mecze drużyny piłki nożnej GKS Bełchatów w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Bełchatowska baza sportowa składa się ze stadionu, kilku hal sportowo-widowiskowych, boisk treningowych, a także basenów, kortów tenisowych, hal gimnastycznych i boisk przy placówkach edukacyjnych.