Zwierzęta

Klinika weterynaryjna a walka z otyłością u pupila

Każdy z nas – kto tylko posiada w domu czworonoga – doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę w jego życiu odgrywają przekąski i smakołyki. Można nawet odnieść wrażenie, że nasi pupile wręcz nie wyobrażają sobie codzienności, bez solidnej porcji jedzenia w misce, a także podawanych od czasu do czasu smaczków. Niemniej jednak taki sposób żywienia jest dla czworonogów swoistą katastrofą. W przypadku braku odpowiedniej dawki aktywności nasi pupile szybko zaczną przybierać w na wadze w niekontrolowany sposób. Wówczas to klinika weterynaryjna może okazać się nieocenioną pomocą!

Klinika weterynaryjna i diagnoza otyłości u pupila

Nie da się ukryć, że otyłość u pupila jest wyjątkowo niebezpieczna. Nadprogramowa tkanka tłuszczowa nie tylko zaburza odpowiednie funkcjonowanie narządów wewnętrznych, a także staje się znacznym obciążeniem dla mięśni i stawów. Wobec tego konieczna jest niezwykle szybka reakcja ze strony właściciela, a jest nią nic innego jak znalezienie odpowiedniej kliniki weterynaryjnej. Pruszcz Gdański czy inne miasta w naszym kraju mogą pochwalić się szeroko rozbudowanym segmentem usług weterynaryjnych, więc w tej kwestii nie powinno być większego problemu. Jest to o tyle istotne, gdyż weterynarz musi postawić – na samym początku – odpowiednią diagnozę. Otyłość u psów i kotów rozwija się etapami i przyjmuje różne stadia. Im wcześniej zostanie ona rozpoznana, tym krótsze i łatwiejsze może być jej leczenie.

Klinika weterynaryjna pomoże skomponować odpowiednią dietę dla otyłego pupila

Weterynarz Pruszcz nie tylko zajmie się postawieniem odpowiedniej diagnozy, ale przede wszystkim zajmie się także wdrożeniem odpowiedniego leczenia. Oczywiście na otyłość u zwierząt nie ma “magicznych tabletek”, więc sama terapia będzie opierała się na skomponowaniu odpowiedniej, niskokalorycznej diety. Weterynarz zaleci z pewnością karmę dla psów otyłych, a także da właścicielom wskazówki odnośnie zmiany psich nawyków żywieniowych.

Weterynarz pomoże zaktywizować naszego ociężałego psa lub kota!

W leczeniu otyłości u czworonogów ważna jest również aktywność fizyczna. Zwykle ociężałe psy lub koty prowadzą “kanapowy” tryb życia i stronią od najmniejszego ruchu. Wówczas to właśnie przychodnia weterynaryjna Pruszcz pomoże nam dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, a także pomoże nam wprowadzić aktywność fizyczną do życia naszego pupila. Dodatkowo razem z weterynarzem, właściciele mogą kontrolować postępy w terapii otyłości i sprawić, że pupil skutecznie będzie gubił zbędne kilogramy.