Uroda

3 sposoby na schudnięcie z brzucha

Tłuszcz bardzo szybko odkłada się na brzuchu – wystarczy miesiąc nieuwagi, by zwiększył swoją objętość. Nadprogramowe kilogramy na brzuchu często skłaniają nas do nagłych zmian trybu życia. Chcemy wrócić do formy i ponownie cieszyć się ze swojego ciała. Jak szybko schudnąć z brzucha? Oto trzy skuteczne sposoby na płaski brzuch.

1. Poprawa trybu życia 

Odchudzanie to nie tylko niskotłuszczowa dieta i częste ćwiczenia. Nadprogramowe kilogramy pojawiają się wraz ze złym trybem życia. Ważne jest, by w planie dnia odnaleźć równowagę. Nie mniej ważny jest sen. Pięć lub sześć godzin snu to za mało, by przywrócić organizm do odpowiedniej formy. Z tego względu wieczorem warto postawić na wyciszenie i kłaść się spać o stałej porze. Optymalna godzina to 22 – wówczas nie powinniśmy już spędzać czasu przed komputerem, ani narażać się na stres. Przestawienie zegara biologicznego ograniczy zmęczenie w ciągu dnia i pozwoli na dobre rozplanowanie trybu pracy. 

Plan dotyczy także żywienia. Posiłki o stałej porze regulują metabolizm, a odpowiednia ilość wody (przynajmniej 2 litry) wspomogą proces odchudzania. Przy całodniowej pracy przy biurku należy pamiętać o wstawaniu od komputera co godzinę, by rozprostować nogi i pobudzić mięśnie. Są to pozornie proste czynności, jednak znacząco wpływają na odchudzanie. 

2. Dieta na odchudzanie brzucha nie musi być drastyczna

Zdarza się, że przesadnie zdrowa dieta staje się wrogiem odchudzania. Najczęstszą tendencją wśród osób pragnących odchudzania brzucha jest zejście do ok. 1000 kcal dziennie przez kilka-kilkanaście dni. Wówczas organizm jest niedożywiony. W momencie zaniechania diety i przyjmowania zwiększonej ilości pokarmu tłuszcz odkłada się szybciej. To efekt jo-jo, czyli zmora nieświadomego odchudzania.

Plan dietetyczny powinien być zawsze konsultowany z lekarzem. Zmiany żywieniowe należy wprowadzać stopniowo – jest to co prawda utrudnienie przy chęciach szybkiego schudnięcia, jednak konieczne w przypadku zachowania zdrowia. Przy odchudzaniu powinniśmy ograniczyć spożywanie tłuszczu, jednak wszelkie potrzebne składniki odżywcze powinny być uwzględnione w jadłospisie. Nie można zapominać o ćwiczeniach, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Najlepsze ćwiczenia na brzuch to brzuszki, spięcia boczne w planku oraz rowerek. Wystarczy 10 minut ćwiczeń każdego dnia, by doprowadzić brzuch do odpowiedniej formy w kilka miesięcy. 

3. Zabiegi laserowe, które wspomagają odchudzanie

Zabiegi laserowe to stosunkowo nowa metoda odchudzania na rynku medycznym. Jest niezwykle skuteczna i pozwala na redukcję nadprogramowych kilogramów w krótkim czasie. Może być stosowana jako wsparcie odbudowy ciała. Wdrożenie zdrowego trybu życia jest często wiązane z trudnościami i zniechęceniem przy niewystarczających efektach. Tu laseroterapia sprawdza się doskonale – redukuje tkankę tłuszczową, a uzyskanie płaskiego brzucha i szczupłego ciała zachęca do dalszego dbania o swoje ciało.
Najskuteczniejszy zabieg laserowy na odchudzanie to liposukcja laserowa. Można wykonać ją w gabinecie medycznym Wellclinic. Zabieg jest oparty na programie platformy Fotona. Wiązka dłuższego i krótszego lasera wnika w tkanki tłuszczowe, a następnie pobudza je do spalania. Seria zabiegów pozwala na utratę kilkunastu centymetrów w obwodzie. Płaski brzuch to jeden z rezultatów liposukcji laserowej. Efekty mogą utrzymać się przez długi czas, szczególnie przy prowadzeniu odpowiedniego trybu życia.